Jesteś tutaj:   

KOMUNIKAT W ZWIĄZKU Z COVID-19 (KORONOWIRUS)

 

Komunikat w związku z Covid-19 (koronowirus)

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną oraz potrzebą ograniczania bezpośrednich kontaktów oraz w trosce o Państwa bezpieczeństwo, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Przykonie, informuje o podjętych działaniach oraz przekazuje zalecenia w zakresie korzystania z rozwiązań nie wymagających osobistej wizyty   w ośrodku.

W związku z zaistniałą sytuacją zalecamy, aby wnioski o pomoc oraz inne sprawy załatwiać poprzez alternatywne drogi komunikacji tj.

- telefonicznie – numery telefonów: 63 279 10 44, 63 279 10 41

- drogą mailową – na adres gops@przykona.pl

Proszę również o zainteresowanie sytuacją osób starszych, znajomych, sąsiadów   w związku z zakupami i bieżącym funkcjonowaniem oraz poinformowanie GOPS o każdej niepokojącej sytuacji.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przykonie apeluje o ograniczenie wizyt w ośrodku. Zachęcamy, aby osobiste wizyty, jeśli nie są to sprawy pilne, odłożyć na inny, bardziej dogodny moment, pomimo, że wprowadzone zostały działania profilaktyczne, takie jak odkażanie klamek, drzwi, poręczy schodów, biurek i blatów do obsługi klientów.
Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, w przypadku zauważenia u siebie objawów takich jak gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem należy niezwłocznie telefonicznie zawiadomić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. alarmowy 697 777 304 lub w godzinach pracy 63 280 36 82.

Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji, to jest z serwisów instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl , www.gov.pl/koronawirus  i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.